Deklaracja dostepności

Dostępność architektoniczna

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Al. Wilanowska 204, 02-730 Warszawa,
e-mail: mhprl@mhprl.pl, tel. (22) 843-78-73

Otoczenie i wejście do budynku
Wejście do Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego ( „Żółta Karczma” - główny budynek Muzeum))znajduje się przy Al. Wilanowskiej, tuż przy przystanku autobusowym Dominikańska 02, który zabiera podróżnych w kierunku pętli autobusowej umiejscowionej przy Metrze Wilanowska
Bezpośrednio za wejściem do „Żółtej Karczmy” po lewej stronie znajdują się toalety, a naprzeciwko po wejściu do budynku znajdują się schody kierujące do poziomu podziemnego, gdzie znajduje się główna sala wystawowa.
Istnieje także drugie wejście od. Al. Wilanowskiej. Jest ono wykorzystywane do realizacji celów administracyjnych, dostawczych. Po lewej stronie od wejścia znajdują się schody prowadzące do „Żółtej Karczmy”, zaś po prawej strony znajduje się wejście do budynku biblioteki Muzeum.

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością
Na terenie Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego nie ma specjalnie przeznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do „Żółtej Karczmy” znajduje się wjazd na parking Muzeum. Po wcześniejszym kontakcie istnieje możliwość wcześniejszej telefonicznej rezerwacji miejsca na parkingu dla osoby z niepełnosprawnością.

Toalety
Dwie toalety znajdują się w budynku „Żółtej Karczmy oraz jedna toaleta w budynku biblioteki. Toalety nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową 
Dla osób z niepełnosprawnością istnieje możliwość zarezerwowania miejsca parkingowego i swobodnego wjazdu na teren Muzeum. Istnieje także możliwość zwiedzenia ogrodów Muzeum od strony „Żółtej karczmy”. Muzeum jako budynek zabytkowy nie ma możliwości technicznych umożliwiających zwiedzania dla osób z niepełnosprawnością sal wystawowych znajdujących na poziomie podziemnym. Muzeum nie posiada także podjazdu do wejścia dla wózków inwalidzkich do budynku biblioteki.

Udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym. W siedzibie Muzeum nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Wstęp z psem asystującym
Zwiedzanie z psem asystującym jest dozwolone.

Udogodnienia dla osób starszych
W salach wystawienniczych w „Żółtej Karczmie” oraz budynku biblioteki znajdują się krzesła, na których można odpocząć.

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi
Muzeum nie posiada udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Muzeum nie posiada toalety z przewijakiem.

Gastronomia
W Muzeum nie jest prowadzona działalność gastronomiczna. W okolic znajdują się liczne punkty gastronomiczne.

 

Dostępność architektoniczna

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Oddział
w Sandomierzu , ul. Rynek 9; 27-600 Sandomierz;

e-mail mhprlsand@neostrada.pl, tel: 15 832 21 41; 607- 767-503

Otoczenie i wejście do budynku

Oddział MHPRL w Sandomierzu mieści się na parterze zabytkowej kamienicy, bezpośrednio obok tzw. Kamienicy Oleśnickich, na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Wejście główne do Oddziału MHPRL w Sandomierzu znajduje się na Rynku Starego Miasta
w Sandomierzu, naprzeciwko Ratusza Sandomierskiego. Do drzwi prowadzą dwa schodki. Przy wejściu stoi ławka, na której mogą usiąść turyści. Drugie wejście jest umiejscowione od strony podwórze, do które prowadzi niewielki podest, wejście to jest wykorzystywane przy odbieraniu i oddawaniu wystaw itp., większych rzeczy przewożonych do i z muzeum.

Trzecie wejście znajduje się na klatce schodowej, od strony podwórka przy schodach na piętra. Wejściem tym wchodzi i wychodzi kierownik Oddziału załączając lub wyłączając alarm przeciw włamaniowy.

Przystanek autobusowy usytuowany jest ok. 300 metrów od siedziby Oddziału.

Toaleta

Toaleta znajduje się w środku budynku, za salami wystawowymi, naprzeciw drzwi na klatkę schodową.

Toaleta jest bardzo mała i nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Niestety w Oddziale nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych ruchowo, jeśli chodzi o wejścia do muzeum, wszystkie są ze schodami. Natomiast sale wystawowe są na tyle obszerne, że nie ma problemu poruszania się po nich na wózku inwalidzkim.

Udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących

W muzeum nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń w druku powiększonym lub kontrastowym. Nie ma też możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Wstęp z psem asystującym

Zwiedzanie z psem asystującym jest możliwe.

Udogodnienia dla osób starszych

W salach wystawowych i na zapleczu znajdują się krzesła, na których można odpocząć.

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi

Muzeum nie posiada udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi typu np. toaleta z przewijakiem.

Gastronomia

W muzeum nie jest prowadzona działalność gastronomiczna.
W okolicy znajdują się liczne restauracje i kawiarnie.

 

Dostępność architektoniczna

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno ul. Kociewska 2, 83-123 Piaseczno, e-mail: m.lidzbarski@mhprl.pl, tel. 58 535 14 29, 605 95 50 59.

Otoczenie i wejście do budynku

Wejście do Muzeum znajduje się przy ulicy Kociewska 2, tuż przy przystanku autobusowym.

Za wejściem do budynku na pierwszym piętrze znajdują się toalety i schody do sal muzealnych na drugim i  trzecim piętrze. Istnieje,  także drugie wejście do budynku- awaryjne.

Skansen starych maszyn rolniczych znajduje się obok budynku Muzeum

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

Przy budynku Muzeum znajdują się dwa parkingi samochodowe. Po wcześniejszej informacji telefonicznej istnieje możliwość rezerwacji miejsca na parkingu dla osób z niepełnosprawnością.

Toalety

Dwie toalety znajdują się na parterze budynku oraz jedna na drugim piętrze. Toalety nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Dla osób z niepełnosprawnościami istnieje możliwość zarezerwowania miejsca parkingowego. W budynku nie ma możliwości technicznych  umożliwiających zwiedzanie dla osób z niepełnosprawnościami sal wystawowych. Natomiast  skansen starych maszyn i kuźnia  znajdujący się przy budynku Muzeum jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille` a ani oznaczeń kontrastowych. W siedzibie Muzeum nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Wstęp z psem asystującym

Zwiedzanie z psem asystującym jest dozwolone.

Udogodnienia dla osób starszych

Sale wystawiennicze  i pomieszczenia są wyposażone w krzesła, na których można odpocząć.

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi.

Muzeum nie posiada toalety z przewijakami.

Gastronomia

W Muzeum nie jest prowadzona działalność gastronomiczna.


 

Wytworzył:
Udostępnił:
Wójtowicz Michał
(2021-04-09 15:01:12)
Ostatnio zmodyfikował:
Wójtowicz Michał
(2021-05-21 21:56:59)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki